Jedziemy na targi Compamed do Dusseldorfu 

Jedziemy na targi Compamed do Dusseldorfu

Targi COMPAMED to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży medycznej, które co roku przyciąga liderów innowacji, automatyzacji oraz firmy technologiczne z całego świata. Targi koncentrują się na innowacyjnych materiałach, komponentach oraz usługach, które mają potencjał kształtowania rozwoju. Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie ciekawie ze względu na duży wkład z zakresu mikro i nanotechnologii. 

Zrobotyzowane stanowisko zgrzewania ultradźwiękowego 

Na targi zabieramy ze sobą zrobotyzowane stanowisko zgrzewania ultradźwiękowego z systemem wizyjnym Keyence i robotem 6-osiowym Epson. Budowaliśmy już podobne maszyny do produkcji zaworków – zgrzewanie ultradźwiękowe znamy od poszewki, także dzięki współpracy z Rinco Ultrasonics. 

Zgrzewanie ultradźwiękowe to technologia, która oferuje wiele zalet, takich jak szybki czas cyklu, brak potrzeby stosowania dodatkowych materiałów łączących oraz niska emisja ciepła, co przekłada się na minimalne ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów. Dodatkowo, proces ten jest niezwykle precyzyjny, co gwarantuje wysoką jakość i trwałość połączeń. 

Robotyzacja procesów wykonywanych dotychczas przez operatorów przynosi dodatkowe korzyści, takie jak zwiększenie wydajności, powtarzalność operacji oraz eliminację błędów ludzkich. Dzięki automatyzacji, stanowisko zgrzewania nie tylko usprawnia proces produkcyjny, ale także zwiększa bezpieczeństwo pracy, umożliwiając operatorom skupienie się na bardziej zaawansowanych zadaniach, wymagających nadzoru czy kontroli jakości. 

Stacja dozowania/pipetowania cieczy 

Stacja dozowania/pipetowania cieczy została zaprojektowana z myślą o potrzebach laboratoriów medycznych. W urządzeniu zostały użyte komponenty sprawdzonego partnera, firmy Festo, co gwarantuje niezawodność i wysoką jakość wykonania. Kluczowym aspektem projektu jest uzyskanie wyjątkowo wysokiej dokładności procesu dozowania, co jest niezwykle istotne w branży laboratoryjnej, gdzie precyzja ma bezpośredni wpływ na wyniki badań. 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym stacja zapewnia nie tylko doskonałą precyzję, ale także wysoką powtarzalność dozowania, co minimalizuje ryzyko błędów. Istotną zaletą urządzenia jest również niskie zużycie mediów produkcyjnych – rozwiązanie to jest szczególnie korzystne dla laboratoriów, które często nie dysponują własnymi sprężarkowniami. 

Zautomatyzowanie procesu dozowania pozwala na wyręczenie doświadczonych techników laboratoryjnych z konieczności ręcznego pipetowania, co nie tylko zwiększa efektywność pracy, ale również redukuje ryzyko błędów wynikających z czynnika ludzkiego. Dzięki temu laboranci mogą skupić się na bardziej skomplikowanych zadaniach, wymagających ich specjalistycznej wiedzy, a cała operacja przebiega szybciej i bardziej efektywnie. 

Specjalistyczny tester szczelności  

Postanowiliśmy zabrać na targi także naszą najnowszą maszynę. Specjalistyczny tester szczelności korzysta częściowo z modułu urządzenia naszego klienta. Nasze urządzenie wyróżnia się wysoką dokładnością pomiarową, co gwarantuje precyzyjną kontrolę nawet najmniejszych nieszczelności. Dodatkowo, przyjazne dla operatora wizualizacje na panelu HMI umożliwiają intuicyjną obsługę oraz szybki wgląd w wyniki testów. 

Kompaktowy rozmiar testera sprawia, że idealnie sprawdza się w różnorodnych warunkach produkcyjnych, gdzie przestrzeń często jest ograniczona. Pracując projektowo, wypracowaliśmy taką kulturę organizacji, która pozwala na implementację różnych układów, kluczowych z perspektywy zamawiającego. Dzięki naszemu testerowi możliwe jest wykrywanie wad produktu na wczesnym etapie produkcyjnym, co pozwala znacząco ograniczyć powstawanie odpadów produkcyjnych oraz zaoszczędzić pieniądze, eliminując konieczność poprawek czy wymiany wadliwych elementów w gotowym produkcie. 

Zobacz nasze rozwiązania technologiczne  

Zapraszamy na spotkanie z automatyzacją i digitalizacją procesów produkcyjnych w branży medycznej. Znajdziecie nas na stanowisku C19 w hali 8a w dniach 11–14 listopada 2024 roku. Zobacz nasze rozwiązania technologiczne. Możesz umówić się z naszymi specjalistami na konkretną godzinę lub podczas zwiedzania targów wpadnijcie do nas na kawę w wolnej chwili.  

Zobacz też naszą maszynę medyczną do produkcji zaworków z procesem zgrzewania ultradźwiękowego oraz systemami wizyjnymi:

Adres

APISystems Sp. z o.o.
ul. Polanki 12
80-308 Gdańsk

tel. +48 58 552 23 14
@   biuro@apisystems.pl

NIP: 584-26-14-461
KRS: 0000278085
REGON: 220389648

nr konta PL: 21 1600 1462 1748 0129 7000 0001
nr konta EUR: 64 1600 1462 1748 0129 7000 0003
Sąd Rejonowy w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy
kapitał zakładowy 50 000 zł

Zapraszamy do kontaktu

Michał Zawistowski – Budowa maszyn
+48 661 953 460
michal.zawistowski@apisystems.pl

Maciej Ramlo – Informatyka przemysłowa
+48 603 718 913
maciej.ramlo@apisystems.pl




Polityka prywatności.

Copyright © 2022 | Projekt & Realizacja ITenter.pl