LINIE PRODUKCYJNE

Pewna jest tylko zmiana – w zasadzie ten cytat klasyka pasuje do przemysłu jak mało który. Ostatnie cztery lata wywróciły gospodarkę do góry nogami. Przerwane łańcuchy wartości, brak surowców, oczekiwania wyższych płac lub brak kompetentnych pracowników daje się nam we znaki. Właśnie dlatego automatyzacja produkcji i linie produkcyjne to inwestycje, które zwracają się coraz szybciej.  

Konkurencyjna produkcja 

Gdy rynek ucieka, inne firmy rosną w siłę, konkurencyjna produkcja okazuje się być bardzo ważna. Utrzymanie przewagi na rynku bez nowoczesnych technologii, bez zmiany podejścia np. do energii jest w zasadzie niemożliwe. Niektóre procesy są bardzo trudne do automatyzacji, ale przyjrzyjmy się bliżej kwestii linii produkcyjnych.  

Stanowiska manualne 

Stanowiska manualne ułożone w pewien ciąg technologiczny to linia produkcyjna, którą zapoczątkował Henry Ford ponad sto lat temu. Nie jest to może szczyt technologii, ale bywa, że skomplikowany proces, drogi w automatyzacji wymaga po prostu zręczności ludzkich palców i skrupulatnego oka. Jednak zawsze warto przyjrzeć się bliżej procesowi czy można przejść na poziom linii półautomatycznej.  

Linie półautomatyczne 

Linie półautomatyczne charakteryzują się dość szybkim czasem zwrotu. Transport, część testów, pakowanie i paletyzacja są dość proste w automatyzacji. Nasze linie półautomatyczne projektujemy na podstawie dokładnej analizy wszystkich procesów i tacktime’ów. Dobrze zamodelowana linia powinna optymalizować parametry wytwórcze.  

Zautomatyzowane linie produkcyjne 

Zautomatyzowane linie produkcyjne to taki hi-end w automatyce. W APISystems wdrażamy je głównie w branży produkcji urządzeń medycznych, produkcji montażowej czy metalowej ze względu na specyficzne wymagania szybkości produkcji i wysokiej jakości. Korzystamy z podzespołów sprawdzonych partnerów i dostawców automatyki oraz robotyki, więc mamy pewność niezawodności rozwiązań.   

Sterowanie i MES 

Nawet najlepiej przemyślaną linię produkcyjną może popsuć nieprzemyślany sposób zbierania danych i analityki. Mamy duże doświadczenie we wdrażaniu tego typu rozwiązań z zakresu informatyki dla IT. Sterowanie i MES to nasze oczko w głowie – przecież jest to podstawowe źródło informacji kierownika produkcji. Wszystkie nasze maszyny dostosowujemy do komunikacji z nadrzędnymi systemami dzięki czemu uzyskujemy raportowanie w czasie rzeczywistym.  

Nasze wdrożenia 

 Nasze wdrożenia obejmują linie produkcyjne, maszyny produkcyjne i urządzenia do montażu. Dopasowujemy funkcjonalność do wymagań produkcji. Dobieramy roboty, systemy wizyjne, testery EOL – uważamy, że klient najlepiej zna proces, a my dobrze się znamy na maszynach.   

Jak działamy 

Możemy dokonać audytu procesów wytwórczych w Twojej firmie. Na tej podstawie przedstawimy Ci ofertę w kilku wariantach poziomu automatyzacji. Zalecamy też korzystanie z funduszy FENG, szczególnie w ścieżce SMART. Dodatkowo wspieramy firmy w badaniach R&D, które są obowiązkowe we wnioskach firm średnich i dużych.  

 Skontaktuj się z nami – możemy zaproponować Ci kilka opcji współpracy. Opracowujemy koncepcje technologiczne oraz prototypy. Możesz odwiedzić nas w firmie, lub zaprosić nas do siebie. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem w automatyzacji. 

Skontaktuj się z nami!