MASZYNY DLA PRZEMYSŁU

Rynek automatyzacji i robotyzacji rośnie. Ostatnie pięć lat przyniosło wiele zmian. O ile wcześniej największy wskaźnik automatyzacji dotyczył automotive, tak obecnie wskaźniki te rosną w różnych branżach.  
Projektujemy maszyny    

Projektujemy maszyny dla przemysłu już od wielu lat. Doświadczenie pozwala nam na budowanie maszyn na zmówienie, z różnych gałęzi przemysłu. Nasze rozwiązania aplikujemy w takich obszarach jak branża medyczna, FMCG i przemysł metalowy.  

Procesy produkcyjne 

Maszyny, które tworzymy są oparte na procesach produkcyjnych takich jak: 

  • montaż automatyczny, 
  • kontrola jakości, 
  • pakowanie, paletyzacja, kompletacja.  

Procesy montażowe muszą być powtarzalne, zapewniać odpowiednią jakość, a także spełniać wymogi efektywności w określonych jednostkach czasu (tacktime). Mamy świadomość tego, że maszyna musi być dobrą inwestycją, a więc powinna mieć adekwatny współczynnik zwrotu (ROI – Return of Investment). Dlatego opracowujemy koncepcję w odniesieniu do oczekiwań klienta.  

Urządzenia do przemysłu medycznego 

Branża medyczna wymaga wyjątkowej dbałości o wszystkie aspekty produkcji – od identyfikacji surowców, podzespołów, pełne traceability oraz wysoką jakość wykonania maszyn. Nasze urządzenia mają podstawowe ważne cechy – są dokładne i powtarzalne. Ma to duże znaczenie, ponieważ produkujemy maszyny do montażu np. zaworków tracheotomijnych lub strzykawek. Zgodność z normami dla stref czystych to absolutna podstawa. Zapewnimy pełną identyfikowalność wszystkich parametrów produkcyjnych i ich zmian dzięki funkcjonalności Audit Trail.  

Zobacz, jak działa nasza maszyna do branży medycznej 

Walidacja i kwalifikacja maszyn 

Zajmujemy się maszynami od lat – projektujemy je, budujemy, wdrażamy i unowocześniamy. Nasze doświadczenie przekuwamy także na usługi takie jak walidacja i kwalifikacja maszyn. Badamy poprawność instalacji, działania oraz efektywność i powtarzalność maszyn dla przemysłu. Tworzymy dokumentację zgodnie z obecnie obowiązującym prawem i dyrektywami maszynowymi. 

Maszyny dla branży metalowej 

Maszyny do branży metalowej mają swoje wymagania. Oczywiście przede wszystkim wyzwaniem jest ciężar elementów i manipulacja nimi. Nasze stanowisko do paletyzacji stali jest elastyczne – może bandować i odkładać profile o długości 3 lub 6 metrów. Uznaliśmy, że akurat w tej aplikacji przyda się również robot. Zapewnia on nam efektywność procesu, a specjalnie zaprojektowany przez nas chwytak umożliwia pobieranie różnych elementów. 

Zobacz nasz filmik o paletyzacji stali  

FMCG 

FMCG czyli Fast Moving Customer Goods to inaczej produkty szybko zbywalne – takie, których używamy na co dzień – napoje, chemia, artykuły higieniczne, kosmetyki itp. Branża musi szybko reagować na potrzeby klienta, a produkcję cechuje duża dynamika oraz ciągłość dostaw. Proszku do pieczenia reklamować nie trzeba, ale jego produkcja musi być opłacalna.  

Maszyny dla przemysłu

Maszyny dla przemysłu tworzymy analogicznie jak do branży medycznej lub FMCG – z dużą dbałością o szczegóły wyróżniające się autonomią i wysoką wydajnością. To właśnie wysokie standardy konstrukcji maszyn i sprawdzone rozwiązania sprawiają, że produkcja na naszych maszynach jest opłacalna. Ale przede wszystkim mamy świadomość, że:  

  • obsługa maszyn musi być prosta, 
  • nie ma tu miejsca na pomyłki produkcyjne, 
  • użytkownik ma dostęp do raportów produkcyjnych online, 
  • urządzenie musi być dostosowane zarówno do dużych jak i krótkich serii, 
  • komunikacja z klientem na każdym etapie budowy maszyny wyznacza sukces w jej wdrożeniu. 
Maszyny na zamówienie 

Maszyny na zamówienie, prototypy maszyn i urządzenia modernizowane wdrażamy w małych firmach produkcyjnych oraz w dużych zakładach przemysłowych – w Polsce i za granicą.  

Jeśli na naszej stronie nie znalazłeś maszyny, która Cię interesuje – zadzwoń do nas, zaproponujemy Ci optymalne rozwiązanie.