Medyczne linie produkcyjne 

Medyczne linie produkcyjne 

Sektor sprzętu szpitalnego i laboratoryjnego wciąż rozwija się za sprawą coraz to bardziej nowoczesnych technologii, ale także poprzez zwiększony popyt. Rynek medyczny w Polsce rośnie ok. 6% rocznie co przekłada się na szerokie perspektywy w branży produkcji preparatów i produktów, szczególnie jednorazowych. Automatyzujemy medyczne linie produkcyjne, aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność rynku w Polsce oraz Europie.  

Automatyzacja w branży medycznej. 

Automatyzacja w branży medycznej ma na celu przede wszystkim uzyskanie wysokiej precyzji wyrobów oraz powtarzalność procesów. Sprzęt szpitalny – jednorazowe strzykawki, zaworki do tracheotomii, ampułki – musi być absolutnie niezawodny.  Dzięki automatycznym procesom, możliwe jest wyeliminowanie ryzyka zanieczyszczenia i zapewnienie najwyższej jakości produktów. 

Skrócenie czasu produkcji  

Skrócenie czasu produkcji ma przełożenie na opłacalność produkcji, która mimo wszystko jest priorytetem. Dlaczego dostarczamy opłacalne rozwiązania do branży medycznej? Ponieważ znamy ją bardzo dobrze – od standardów, certyfikatów po sprawdzone rozwiązania mechaniczne i automatyczne.  

Zobacz, jak działa nasza maszyna do montażu:

5 wyznaczników dobrej medycznej linii produkcyjnej

1. Wybór odpowiedniej technologii

Pierwszy punkt jest może nieoczywisty, ale tak naprawdę decyduje o cenie maszyny. Dobór przenośników, podzespołów, wykrawarek, zgrzewarek, podajników i systemów wizyjnych musi być optymalny. W przeciwnym razie możemy przepłacić za przeskalowane lub niespełniające naszych kryteriów urządzenia. Technologie użyte w maszynie lub linii produkcyjnej będą miały wpływ na kolejne podpunkty.  

2. Wysoka jakość produktów 

Wysoka jakość produktów, które wytwarza linia medyczna jest priorytetem z perspektywy użytkowników oraz personelu medycznego. Ampułkostrzykawki czy zaworki oraz inne jednorazowe sprzęty laboratoryjne są używane w procedurach, które niekiedy ciężko powtórzyć – np. specjalistyczne badania krwi określone czasowo. Wady produktów mogą wpływać negatywnie na skuteczność wykonywanego zabiegu. Dlatego też nasze linie produkcyjne wyposażone są w odpowiednie systemy wizyjne oraz testery EOL, których zadaniem jest wyłapywać wszelkie wady produkcyjne.  

3. Identyfikowalność surowców, śledzenie procesów 

Identyfikowalność surowców, podzespołów produkcyjnych jest nie tylko wymogiem w branży medycznej. Traceability pozwala nam optymalizować koszty produkcji dzięki znajomości najlepszych dostawców. Znacznie ułatwia także proces reklamacji w przypadku niewykrytych wcześniej wad produktów. 

4. Standardy bezpieczeństwa 

Nasze standardy bezpieczeństwa zaczynają się już na etapie projektowania medycznej linii produkcyjnej. Dodatkowo przystosowaliśmy nasze hale produkcyjne do poszczególnych etapów budowy maszyn i linii – tak powstała hala brudna i czysta. Hala brudna obejmuje obróbkę metali oraz wstępny montaż ramy maszyny. Hala czysta to montaż urządzeń i brak obróbki, która może zabrudzić maszynę.  

5. Opłacalna w eksploatacji 

Medyczna linia produkcyjna jest opłacalna w eksploatacji, jeśli jest wydajna, produkuje wysokiej jakości produkty z minimalną liczbą części NOK, a dodatkowo cała produkcja jest monitorowana – nie tylko ze względu na produkcję, ale także na zużycie: energii, sprężonego powietrza, materiałów oraz obciążenia napędów. Wszelkie zabiegi serwisowe i konserwacyjne powinny być zaplanowane, a utrzymanie linii powinno być prewencyjne, a nie reaktywne.

Jeden operator 

Nasze linie produkcyjne zapewniają automatyczną pracę i ciągłość produkcji. Nadzór nad pracą maszyny zapewnia jeden operator – od zasypywania wibropodajników, odbieranie gotowych produktów po kontrolę przez panel HMI. Stopień automatyzacji naszych linii powoduje, że jeden pracownik może doglądać kilku maszyn. Natomiast ich działanie jest w pełni raportowane do kierownictwa.  

Zobacz nasze linie produkcyjne do branży medycznej.  

Zainwestuj w rozwój parku maszynowego – zbudujemy dla Ciebie linię produkcyjną do branży medycznej.  

Adres

APISystems Sp. z o.o.
ul. Polanki 12
80-308 Gdańsk

tel. +48 58 552 23 14
@   biuro@apisystems.pl

NIP: 584-26-14-461
KRS: 0000278085
REGON: 220389648

nr konta PL: 21 1600 1462 1748 0129 7000 0001
nr konta EUR: 64 1600 1462 1748 0129 7000 0003
Sąd Rejonowy w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy
kapitał zakładowy 50 000 zł

Zapraszamy do kontaktu

Michał Zawistowski – Budowa maszyn
+48 661 953 460
michal.zawistowski@apisystems.pl

Maciej Ramlo – Informatyka przemysłowa
+48 603 718 913
maciej.ramlo@apisystems.pl




Polityka prywatności.

Copyright © 2022 | Projekt & Realizacja ITenter.pl