Projektowanie i budowa maszyn obejmują bardzo szeroką branżę rozwiązań technologicznych oraz procesowych. Wyjątkowość tego zadania wynika z połączenia wielu dziedzin inżynierii takich jak mechanika, elektryka, automatyka, ale także z obszarów biznesowych. Maszyny powstają na konkretne zlecenie i są częścią większego systemu, np. fabryki, do której muszą być dopasowane.
Zamówienie nowej maszyny bierze się z konkretnej potrzeby, którą najczęściej jest automatyzacja procesów produkcyjnych. Wykorzystanie potencjału technologicznego jest tu kluczem do sukcesu. Podniesienie jakości i uzyskanie stałej wydajności to podstawowe zalety wykonywania działań przez automaty. Jednak, aby maszyna spełniała swoją funkcję musi spełnić szereg wymagań.
Szanse i zagrożenia automatyzacji wynikają przede wszystkim z uwarunkowań w jakich działa firma zlecająca budowę maszyny. Cel biznesowy klienta jest tutaj podstawowym wyznacznikiem opłacalności zadania. Szanse to inaczej możliwości, które dają nowe technologie, ale także zapotrzebowanie rynku. Zagrożenia wynikają często z uwarunkowań wewnętrznych – maszyna pracuje w ekosystemie przedsiębiorstwa i musi być dopasowana do jej uwarunkowań.
Podstawowe etapy projektowania maszyny obejmują analizę potrzeb klienta oraz opracowanie koncepcji urządzenia. W APISystems zaczynamy właśnie od specyfikacji produkcji. Musimy zidentyfikować problemy, które mogą pojawić się w trakcie realizacji zamówienia, ale także po wdrożeniu. Projektowanie systemu obejmuje opracowanie koncepcji oraz harmonogramu działań. Niektóre procesy wymagają modelowania i symulacji, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie i wybrać odpowiednie technologie.
Budowa maszyn przemysłowych to kolejny etap, w którym projekt nabiera konkretnych kształtów. Powstaje rama oraz są montowane kolejne układy – podajniki, przenośniki, mechanika oraz łącząca je elektryka czy elektronika. Niekiedy koncepcja może się zmienić – budowa nowej maszyny to proces prototypowania, więc zdarzają się nagłe zwroty akcji.
Testy i odbiory maszyn są kluczowe z perspektywy skuteczności. Wypracowanie odpowiedniego kompromisu pomiędzy efektywnością, a opłacalnością. Ten etap jest szczególnie istotny z perspektywy biznesowej, ale także bezpieczeństwa maszyn czy optymalizacji. Wdrożenie i odbiór maszyny to tylko początek jej życia, ponieważ będzie wymagała jeszcze poprawek, wsparcia technicznego i serwisu. Wiemy, jak wspierać klientów na wszystkich etapach projektowania i budowy maszyn.
Nasze wdrożenia maszyn obejmują:
Zapewniamy wsparcie w zakresie systemów MES. Dostarczamy rozwiązania szyte na miarę potrzeb klienta, o czym świadczą globalne marki, które nam zaufały.
Jaką maszynę możemy zaprojektować dla Twojej produkcji? biuro@apisystems.pl
APISystems Sp. z o.o.
ul. Polanki 12
80-308 Gdańsk
tel. +48 58 552 23 14
@ biuro@apisystems.pl
NIP: 584-26-14-461
KRS: 0000278085
REGON: 220389648
nr konta PL: 21 1600 1462 1748 0129 7000 0001
nr konta EUR: 64 1600 1462 1748 0129 7000 0003
Sąd Rejonowy w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy
kapitał zakładowy 50 000 zł
Michał Zawistowski – Budowa maszyn
+48 661 953 460
michal.zawistowski@apisystems.pl
Maciej Ramlo – Informatyka przemysłowa
+48 603 718 913
maciej.ramlo@apisystems.pl
Copyright © 2022 | Projekt & Realizacja ITenter.pl