ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH
Robotyzacja to olbrzymi potencjał zmiany wielu sektorów przemysłu. Pokusa zwiększenia wydajności, lepszej precyzji i ograniczania kosztów ma swoje przełożenie na inwestycje, które czynią firmy, aby utrzymać przewagę konkurencyjną na rynku. Robotyzacja procesów produkcyjnych to temat tak szeroki jak potrzeby firm w tym zakresie.
Roboty przemysłowe
Roboty przemysłowe to bardzo elastyczne narzędzia do automatyzacji procesów. Szeroki wybór robotów daje duże możliwości dopasowania do wyzwań na hali produkcyjnej.
- Robot kartezjański – porusza się w trzech prostopadłych osiach co daje duże możliwości w procesach przygotowawczych, montażu czy handlingu.
- Scara – najlepszy kandydat do procesów precyzyjnych np. montażu z racji szybkości i precyzji.
- Delta – szybki i zwinny robot do sortowania i pakowania czy obsługi maszyn.
- Coboty – świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie potrzebna jest kolaboracja z człowiekiem, np. przy obsłudze maszyn.
- Roboty sześcioosiowe – może nie są tak szybkie jak delty, ale mają większe zasięgi i możliwość montowania wielu narzędzi jak chwytaki, wkrętaki. A do tego świetnie nadają się do paletyzacji.
Zrobotyzowana produkcja
Zrobotyzowana produkcja ma swoje wielkie zalety jak:
- elastyczność dopasowana do zmiennych serii,
- duża powtarzalność i precyzja wykonania,
- eliminacja wąskich gardeł produkcyjnych,
- stabilizacja procesu oraz większa niezależność od czynników ludzkich,
- kontrola produkcji i jakości.
Automatyzacja produkcji dzięki robotom może obejmować procesy wydzielone w celach zrobotyzowanych lub całe linie produkcyjne.
Fabryka 4.0
Fabryka 4.0 w transformacji cyfrowej opiera się na kompleksowej integracji systemów informatycznych (MES, ERP) opartych na przemysłowym internecie rzeczy, czyli danych zbieranych z maszyn i urządzeń. Roboty to istotna część zaawansowanych systemów wytwarzania. Jednak ich możliwości najlepiej wykorzystuje się poprzez optymalne dopasowanie wszystkich elementów technologii.
Kompleksowe wdrożenie
Co oznacza kompleksowe wdrożenie w standardach APISystems? To przede wszystkim opracowanie koncepcji i budowa maszyny, która spełnia oczekiwania klienta. Jednak za tym hasłem kryje się wiele różnych działań oraz naszych kompetencji.
- Wdrażamy systemy wizyjne – do kontroli jakości, weryfikacji produktów, identyfikacji elementów i genealogii partii.
- Tworzymy prototypy maszyn, szczególnie do branży medycznej (produkcja zaworków, nasączanie pasków heparyną, montaż strzykawek itp.).
- Budujemy cele zrobotyzowane dla procesów takich jak bin picking, paletyzacja.
- Współpracujemy z Novexx Solutions dzięki czemu mamy gotowe rozwiązania print&apply czyli etykietowanie.
- Komunikujemy stacje oraz stanowiska poprzez budowę przenośników ze sterowaniem – do dyspozycji przenośniki rolkowe, taśmowe, odwrócone z podciśnieniem.
- Mamy doświadczenie w branży spożywczej i medycznej więc z normami i wymaganiami jesteśmy na bieżąco.
Automatyzacja procesów
APISystems powstała jako firma technologiczna zajmująca się informatyką przemysłową. Automatyzujemy procesy produkcyjne, ale wiemy jak ważne jest wsparcie software. Wdrażamy systemy typu ERP, MES czy APS, ponieważ prawdziwa transformacja cyfrowa to integracja systemów, także tych informatycznych.
Standardy obsługi klienta
Nasze standardy obsługi klienta obejmują:
- wsparcie techniczne 24/7/365,
- możliwość zdalnego suportu lub wizyty naszych inżynierów podczas awarii,
- utrzymywanie efektywności systemów IT na produkcji,
- okresowe przeglądy maszyn oraz produktów software.