STACJE ZROBOTYZOWANE

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych są istotą transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Inwestycja w nowe maszyny i roboty powinna wynikać ze strategii rozwoju firmy. Zakup w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej to duży koszt, więc czasem warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami takimi jak stacje zrobotyzowane. 

Cela zrobotyzowana 

Cela zrobotyzowana to samodzielne stanowisko, które zazwyczaj składa się z robota obsługującego jeden lub kilka procesów wydzielonych z całego łańcucha wartości. Dla ułatwienia producenci robotów mają w swojej ofercie gotowe rozwiązania – tzw. paczki zrobotyzowane do obsługi np. malowania, lutowania, spawania, cięcia, gratowania czy druku 3D.  

Bin picking 

W APISystems specjalizujemy się w projektowaniu i budowie stacji zrobotyzowanych. Jednym z naszych rozwiązań jest stacja zrobotyzowana do procesu bin picking. Takie rozwiązania są stosowane do konfekcjonowania lub jako etap przygotowawczy do procesu pakowania. Automatyzacja sortowania wymaga przede wszystkim dobrania robota oraz jego narzędzi. Podczas pobierania różnych elementów istotne jest odpowiednie wyposażenie robota w chwytaki oraz integracja z systemem wizyjnym.  

Zobacz nasze rozwiązanie bin picking:  

Paletyzacja stali  

W przedsiębiorstwach obróbki metali często stosuje się stacje zrobotyzowane do paletyzacji stali. Elementy stalowe takie jak profile, rury, kształtowniki są trudne w manipulacji dla pracowników. Automatyzacja paletyzacji jest więc nie tylko opłacalna, ale także bardziej bezpieczna. Realizacja stacji zrobotyzowanej paletyzacji profili metalowych jest również elastyczna. Nasz klient może obsługiwać profile od 1 do 7 m. są one także bandowane, co zapewnia stabilność podczas transportu.  

Zobacz, jak działa stancja zrobotyzowana do paletyzacji stali:

Robotyzacja pod kontrolą 

Nasze rozwiązania z zakresu informatyki przemysłowej dają możliwość kontroli procesu, jak i całej celi. Wdrażamy systemy klasy MES oraz oferujemy systemy APS do zaawansowanego planowania produkcji. Nasze urządzenia możemy także wyposażyć w system monitorowania zużycia mediów, dzięki czemu można osiągać lepsze wyniki finansowe na produkcji.  

Zamów stację zrobotyzowaną 

Zamów stację zrobotyzowaną do Twojej firmy. Oferujemy maszyny dla przemysłu w branżach metalowej, FMCS oraz spożywczej. Opracujemy projekt i zbudujemy zoptymalizowane stanowisko, dzięki któremu: 

  • skrócisz czas produkcji, 
  • zwiększysz wydajność, 
  • będziesz miał pod kontrolą koszty, 
  • poprawisz bezpieczeństwo na hali, 
  • podniesiesz poziom jakości produktów. 

Napisz do nas i umów się na spotkanie – biuro@apisystems.pl