SYSTEMY WIZYJNE

Systemy wizyjne, czyli inaczej wizja maszynowa to urządzenia do automatycznej rejestracji obrazu, który jest analizowany pod względem różnych parametrów np.  zgodności z produktem modelowym. Weryfikacja poprawności, identyfikacja położenia czy śledzenie produktów to jedne z wielu różnych funkcjonalności systemów wizyjnych.   

Kontrola produkcji  

Kontrola produkcji i jakości to podstawowe aspekty automatyzacji. Przy projektowaniu nowej maszyny i linii, zawsze zaczyna się od celów, które chcemy osiągnąć. Przemysłowe systemy wizyjne dopasowane do specyfiki produkcji pozwalają na optymalizację procesów, lepszą weryfikację jakości oraz oszczędności.   

Systemy wizyjne w maszynach medycznych 

W maszynach specjalnego zastosowania – np. w branży medycznej, systemy wizyjne pełnią istotną rolę. Praktycznie każdy etap produkcji czy montażu wymaga inspekcji wizyjnej. Jest to wymóg pełnej identyfikacji procesu i możliwości kontroli poszczególnych elementów czy etapów. Nasza maszyna do produkcji zaworków jest zaopatrzona w kamery 2D i 3D, a do tego system gromadzi bazy danych. 

Zobacz, jak działa system wizyjny w maszynie do produkcji zaworków:

Kontrola wizyjna kart plastikowych 

Jednym z naszych najczęściej zamawianych maszyn jest urządzenie do inspekcji kart – podarunkowych, lojalnościowych, voucherów czy legitymacji. 

Dzięki odpowiednim przenośnikom i integracji wielu kamer, proces weryfikacji poprawności nawet 300 kart na minutę.

Systemy wizyjne w e-commerce 

Rozwijający się szybko rynek zakupów internetowych wymaga automatyzacji magazynów i sortowni. Wdrażaliśmy system e-commerce na lotniskach dla sieci DHL. Odpowiednio dobrane czujniki wizyjne i kamery monitorują przenośniki i pasy transportowe, aby śledzić i kontrolować ruch paczek z zawrotną prędkością.  

Skontaktuj się z nami 

Wdrażamy systemy wizyjne na liniach produkcyjnych i na stanowiskach zrobotyzowanych. Mamy duże doświadczenie w aplikacji wizji maszynowej. Dobierzemy odpowiedni system do Twojej produkcji.   

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z konsultacji biuro@apisystems.pl