TESTERY EOL

Testery EOL  

Optymalna produkcja zakłada maksymalizację procesów wytwórczych, ale i obniżenie kosztów produkcji oraz zmniejszenie ilości odpadów. Odpady generowane są głównie poprzez wejście elementów uszkodzonych lub niespełniających norm w procesy produkcyjne. Testery w liniach produkcyjnych mają za zadanie kontrolę jakości podzespołów i produktów na wszystkich etapach produkcji. Testery EOL (End-of-Line Testers) są ostatnim stanowiskiem kontroli i monitorowania jakości.  

Systemy wizyjne 

Systemy wizyjne są jednym z najczęściej używanych testerów produkcyjnych. Pozwalają na kontrolę wizyjną wielu parametrów wraz z możliwością zapisu w formie obrazu. Korzystając z kamer 2D lub głowic 3D można dokonywać inspekcji poprawności kształtu, koloru, napisów oraz ewentualnych wad. Wykonujemy takie stanowiska kontroli wizyjnej np. dla kart podarunkowych.  

Zobacz nasze wdrożenie 

Testy wizyjne EOL 

Tworząc testery wizyjne EOL stawiamy przede wszystkim na kontrolę jakości, ale mamy do dyspozycji jeszcze wiele różnych możliwości. Każda aplikacja wymaga odpowiedniego sprzętu oraz software’u. Opierając się na naszym doświadczeniu tworzymy stacje weryfikacji montażu lub opracowujemy urządzenie, które może być podstawą do zbierania danych bazy produkcyjnej. Więcej o systemach wizyjnych przeczytasz TU

Badanie szczelności 

Badanie szczelności i przepływu są standardowymi elementami kontroli szczególnie po procesach montażu czy np. zgrzewania. Budując linie produkcyjne i stanowiska zautomatyzowane korzystamy ze sprawdzonych urządzeń ATEQ. Wdrażaliśmy już maszyny wyposażone między innymi w: 

  • urządzenia do wykrywania nieszczelności w obudowach przemysłowych, 
  • testery przepływu szczelności w elementach medycznych typu zaworki, strzykawki itp., 

Testy szczelności w maszynie do przemysłu medycznego:

Stacje testów elektrycznych 

Produkcja elektroniki i podzespołów elektronicznych wymaga zastosowania testów elektrycznych. Stacje testów elektrycznych mogą być zaprojektowaną częścią linii produkcyjnych lub jako testery EOL. Niektóre testy elektryczne mogą być wykonywane także przez roboty podczas wykonywania innych czynności. Narzędzie do testów elektrycznych może być umocowane na kiści robota, co znacznie przyspiesza cykl produkcyjny.  

Stacje testowe 

Stacje testowe i testery EOL mogą obejmować również: 

  • pomiary i kalibracje – w przypadku produkcji precyzyjnej ważna jest specyfikacja i tolerancja wymiarów, 
  • testy mechaniczne – np. testy wytrzymałości, 
  • testy oprogramowania – w przypadku urządzeń elektronicznych test software’u może być przeprowadzany na stanowisku manualnym, lub automatycznym. 
Testery zautomatyzowane 

Wykonujemy także stacje testowe – manualne lub półautomatyczne. Niektóre procesy wymagają dokładności i dodatkowej oceny wizualnej pracownika. W takim przypadku projektujemy stanowiska testowe manualne. Wyposażamy je w odpowiednią aparaturę pomiarową, kamery oraz oprogramowanie do analizy wizyjnej, jak również system zbierania danych. Dobra znajomość produktu i procesu ułatwia nam dopracowanie testerów do perfekcji.  

Kosztowne błędy  

Zwroty i reklamacje to koszt, a w niektórych przypadkach decydują o opłacalności produkcji. Natomiast źle zaprojektowane testery EOL mogą destabilizować pracę na produkcji. W takim przypadku wcześniejsze założenia co do zużycia zasobów – maszyn lub pracy ludzi, mogą okazać się po prostu nierealne. A to niesie za sobą konsekwencje – potrzebę zatrudnienia dodatkowych ludzi lub ciągłe modernizacje i tak już niedoskonałej maszyny. 

20170413_162235
Zadbaj o wysoką jakość produkcji 

Testery EOL są niezbędnie w wielu branżach przemysłowych, w tym w urządzeniach motoryzacyjnych, elektronicznych, medycznych, lotniczych i wielu innych. Pomagają zapobiegać wysyłaniu produktów na rynek, co przekłada się na jakość i bezpieczeństwo produktów oraz zadowolenie klientów.  

Pomożemy Ci zadbać o wysoką jakość produktów wychodzących z Twojej produkcji.