TESTERY SZCZELNOŚCI

Testery szczelności to szczególny rodzaj testerów produkcyjnych, które mają za zadanie sprawdzanie wycieku, najczęściej gazów lub innych nieprawidłowości w budowie. Można je wykonywać np. poprzez działanie sprężonego powietrza. Niekiedy w procesie mają zastosowanie spektrometry masowe, które badają szczelność układu na poziomie atomów gazów takich jak hel.  

Wykrywanie nieszczelności  

Aparaty, których zadaniem jest wykrywanie nieszczelności stosuje się w przemyśle do kontroli jakości zaworów gazowych i wodnych, pomp, filtrów, a także do kontroli czujników ciśnienia. W portfolio APISystems mamy także testery dedykowane do branży medycznej. Najistotniejsze parametry takich urządzeń to:  

  • szybka kalibracja i precyzja pomiaru,
  • wydajność, 
  • łatwa obsługa, 
  • możliwość integracji do procesów zautomatyzowanych, 
  • pobieranie danych z procesu testowania do bazy pozwalającej na ponowną weryfikację w razie reklamacji.  
Testery w liniach produkcyjnych 

Testery w liniach produkcyjnych zautomatyzowanych, są obowiązkowym etapem produkcji, podczas którego weryfikuje się jakość elementów produkowanych. Jako że w tym przypadku tester jest częścią zintegrowanego przenośnika transportowego, poszczególne testowane podzespoły są podawane automatycznie w określonym czasie, a następnie wyniki testu są zapisywane w bazie danych. 

Testery ATEQ 

Nasze wdrożenia testerów w maszynach do produkcji zaworków są całkowicie zautomatyzowane. Produkowane przez APISystems urządzenia produkcyjne obejmują proces zgrzewania oraz wielokrotnego testowania zaworków. Ponieważ są to elementy produkowane na potrzeby branży medycznej, muszą być one absolutnie niezawodne – stąd restrykcyjne testy. Dlatego bazujemy na sprawdzonych testerach firmy ATEQ, której jesteśmy partnerem.  

Zobacz, jak działa maszyna do produkcji zaworków z testerami szczelności ATEQ:

Stacje testowe 

Specyfika wytwarzania wielu produktów sprawia, że niektóre z nich muszą być testowane ręcznie. Stacje testowe to osobne urządzenia, które mogą być manualne lub półautomatyczne. Zadaniem operatora jest załadunek produktów do specjalnej fikstury, która zapewnia precyzyjne pozycjonowanie. Następnie element jest testowany w specjalnym urządzeniu. 

Stanowisko kontroli szczelności 

Stanowisko kontroli szczelności wykonywaliśmy także dla firmy produkującej gazomierze. Istotą wdrożenia była precyzja i zgodność z normami. Aby zoptymalizować projekt, załadunek gazomierza odbywa się ręcznie. Automatyczny proces testowania można obserwować dla lepszej kontroli.  

Testery EOL  

Testery szczelności mogą być włączone do ogólnej kategorii takiej jak testery EOL. Oprócz stacji wykonujemy także urządzenia do wykonywania różnych testów. Takie stanowisko do kontroli szczelności może być wyposażone w testy elektryczne lub systemy wizyjne, w zależności od potrzeb klienta.  

Pokaż nam swój produkt, a my zaproponujemy sposób pomiaru szczelności, który spełni Twoje oczekiwania.

Kontakt do nas biuro@apisystem.pl