AVEVA WONDERWARE

Aveva Wonderware to bardzo popularna platforma systemowa oprogramowania przemysłowego do zarządzania operacjami (OMI). Rozwiązanie do zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym jest oparte na standardach zaawansowanych systemów SCADA, zarządzania produkcją klasie MES z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT). 

Efekt synergii 

Efekt synergii Aveva wynika z ujednolicenia standardów pracy maszyn, systemów oraz ludzi. Synergia ta wynika także z możliwości zbierania danych z różnych obszarów firmy takich jak produkcja, energetyka czy wykorzystanie infrastruktury. Aveva Wonderware wspiera wiele standardów przemysłowych, takich jak OPC (Open Platform Communications), co umożliwia integrację z różnymi urządzeniami, systemami sterowania oraz innymi aplikacjami przemysłowymi. 

Funkcje Aveva   

Aveva Wonderware oferuje szereg funkcji, które umożliwiają kontrolę, monitorowanie i optymalizację procesów przemysłowych. Wśród nich znajdują się narzędzia do wizualizacji danych, zarządzania produkcją, zarządzania operacyjnego, analizy danych, raportowania, integracji systemów oraz monitorowania wydajności i jakości produkcji. 

Produkcja online 

Obecny rynek stawia przed producentami olbrzymie wymagania dotyczące wydajności oraz jakości. Osiągnięcie optymalnej produkcji nie jest możliwe bez ciągłego nadzoru nad procesami w fabryce. Produkcja online to nic innego jak zdalny dostęp i zarządzanie procesami przemysłowymi. Składa się z różnych modułów i komponentów, które mogą być skalowane i dostosowywane do potrzeb konkretnego zastosowania. 

Wizja ciągłego rozwoju 

Aveva jako platforma systemowa odpowiada na zmienne potrzeby klientów. Wizja ciągłego rozwoju oznacza nieustanną ewolucję poprzez możliwość dodawania nowych funkcji i możliwości, takich jak wsparcie dla analizy danych w czasie rzeczywistym, sztucznej inteligencji czy chmury obliczeniowej. 

Dlaczego wdrażamy Aveva Wonderware? 

Istnieje wiele różnych rodzajów oprogramowania do monitorowania produkcji. Dlaczego wdrażamy Aveva Wonderware?  

  • Mamy możliwość wizualizacji całej produkcji z podziałem na różne etapy procesu i ważne zmienne.  
  • Tworzymy całą bazę danych historycznych, które dają nam jeszcze lepsze planowanie i ocenę przebiegu procesów  
  • Przygotowujemy cały zestaw raportów statystycznych w różnym zakresie danych – minimalnych, średnich, maksymalnych. 
  • Dajemy klientom możliwość stałej kontroli wydajności maszyn i sprawności operatorów na produkcji.  
  • Wdrażamy system alarmowania, który uchroni produkcję na fabryce przez niepotrzebnymi błędami i przestojami.  
  • Dostosowujemy aplikacje interfejsu zarządzania operacyjnego do wymagań klientów. 

Jesteśmy od lat partnerem Aveva i dostarczamy menedżerom na produkcji potrzebne dane, świetnie zwizualizowane, dostępne online, nawet z poziomu telefonu komórkowego.  

Aveva ma jeszcze więcej możliwości i jeśli chcesz je poznać – napisz do nas. Taki system wdraża się na podstawie wnikliwego audytu. Zaproś nas do siebie, a podpowiemy jakie rozwiązania sprawdzą się w Twojej fabryce – biuro@apisystems.pl